Duyurular

Sihirli Kurallar

Sihirli Kurallar

☺♣♫ CEVİZ ÇOCUK’ TA SİHİRLİ KURALLAR ♫♣☺

Ceviz Çocuk’ta yaşamı kolaylaştıran ve günlük yaşantımıza önemli ölçüde yön veren kurallarımıza, velilerimiz olarak desteklerinizi bekliyoruz.

♥  Çocuğunuzun sabah en geç 09.15’ de okulda olması,  akşam en geç 18.30’ da okuldan alınmış olması gerekli. Çünkü,

Okula geç gelen çocuklar;
1.Başlamış bir faaliyete sonradan katılmada zorluk yaşarlar,
2.Tüm dikkatini faaliyete yoğunlaştırmış arkadaşlarının dikkatlerini dağıtırlar,
3.Sınıf düzeninin bozulmasına sebep olurlar,
4.Grup sorumluluğunu üstlenen öğretmeninin, kendileri ile ilgilenmekte sorunlar yaşayabileceğinden ötürü, kendilerini huzursuz hissedebilirler.
Okuldan çok geç saatlerde alınan çocuklar ise;
1.Arkadaşlarının eve gitmeye başlamaları,
2.Çocuklarını almaya gelen aile bireylerini okul kapısında görmeleri ile akşam saatlerinde yoğunlaşan ev ve ebeveyn özleminin artması bir araya gelerek, çocukların kendilerini yalnız hissetmelerine ve okula karşı olumsuz tutum geliştirmelerine zemin hazırlayacaktır.

♥  Güne keyifle başlamasının en önemli anahtarı olan “Akşam Yatma Zamanı” na özen gösteriniz.

♥  Haftalık programdaki özel günleri (Oyuncak Günü, Kitap Günü, Gezi Günü vs.) takip edip, bu günlerde yapmanız gerekenleri unutmamaya özen gösteriniz.

♥  Çocuklarda sağlıklı bir şekilde okul kavramının oluşması açısından (hastalık ve resmi okul tatilleri haricinde) mutlaka okula gönderiniz.

♥  Okul-Aile-Çocuk etkileşimini desteklemek amacıyla yapılacak olan toplantı, görüşme, davet, sergi vb etkinliklere mutlaka katılınız.

♥  Herhangi bir hastalık durumunda hem kendi çocuğunuz hem de tüm Ceviz Çocuklar için;
1.Bizleri mutlaka haberdar ediniz.
2.Gün içerisinde hastalandığını bildirmek amacıyla sizleri aradığımızda, çocuğunuzun okulda kalması için lütfen ısrar etmeyiniz.
3.Özellikle yoğun öksürük, burun akıntısı, hapşırık, beta mikrobu ve göz konjonktivite durumlarında çocuğunuzu okula yollamayınız.
4.Okula gönderilen her türlü ilacın üstüne, çocuğunuzun adı-soyadı ile birlikte ilacın saat ve dozunu mutlaka yazınız.

♥  Telefon ve adres bilgileriniz ile ilgili değişikliklerde mutlaka okulumuzu bilgilendiriniz.

♥  Çocuklarımız, güvenlikleri açısından, anne-baba haricinde, sizlerin de bilgisi doğrultusunda, tanıdığımız aile bireylerine teslim edilmektedirler. Sizden gelen bir bilgi doğrultusunda, “Bugün çocuğumu okuldan ………… alacak.” dediğinizde, ancak bu kişinin nüfus cüzdanını görerek teslim edebiliriz. Bu durumlar dışında lütfen ısrarcı olmayınız.

♥  Çocuğunuzu okula gönderirken kolay giyilip çıkarılan kıyafetler ve bağcıksız ayakkabılar tercih ediniz.

♥  Okula gönderdiğiniz yedek kıyafet, pijama ve çamaşırların etiketlerine mutlaka çocuğunuzun adını yazınız.

♥  Ceviz çocuk günlük performans değerlendirme defteri'ni ve okulumuzdan gönderilen her türlü bilgilendirme notlarını özenle takip ediniz.

♥  Dönem içerisinde “zaman zaman” yaşanabilecek (Servisle çocuk tesliminde ya da alımında minik gecikmeler, çocuğunuza ait herhangi bir eşyanın okulda unutulması ya da arkadaşlarınınki ile karışması, sizlere iletmemiz gereken bilgilerde aksama yaşanması vs ) durumlarda, Ceviz Çocuk İdaresi’ ni konuyla ilgili bilgilendirmenizi ve bizlere karşı anlayışlı olmanızı temenni ediyoruz.

♥  Herhangi bir sorunuz olduğunda, bir sorun yaşadığınızda, merak ettiğiniz ya da bilgi almak istediğiniz bir konu olduğunda, bizlerle paylaşmak istediğiniz bir şeyde okulumuzu rahatlıkla arayabilirsiniz.

İşte ilk bakışta basit, ufak ve önemsiz gibi görünen tüm bu kurallar;
☺ Ceviz Çocuklarımız’ ın sosyal, fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine,
☺ Ceviz Çocuk Ailesi’ nin her bir bireyinin meslek aşkıyla yapmakta olduğu görevlerini daha profesyonel bir şekilde yapmalarına,
☺ Ve siz değerli ailelerimizin hayatını kolaylaştırmamız açısından bizlere yardımcı olacağından dolayı
SİHİRLİ KURALLAR .

Tüm sihirli kurallarımıza uymaya özen gösterip bizlere destek vereceğiniz için, Ceviz Çocuk Ailesi olarak sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

SEVGİLERİMİZLE…