Çalışma Saatleri : Hafta İçi 07:30- 18:30 — Ankara / Çankaya

Eğitim Modeli

Proje tabanlı eğitim modelini esas alan Ceviz  Çocuk ,   Reggio Emilia yaklaşımdan da ilham alarak öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel ve duygusal gelişimini izleyerek,  beceri ve yeteneklerinin tespit ederek; araştıran, sorgulayan, keşfeden, merak eden öğrenciler yetiştirmeyi hedefler.

Proje Tabanlı Öğrenme, öğrencinin aktif katılımını teşvik eden, üst düzey bilişsel aktiviteleri destekleyen, çok çeşitli araç ve kaynak kullanımını gerektiren; akademik sosyal ve hayat becerilerini birlikte ele alan ve teknoloji kullanımını vurgulayan bir öğretim modelidir.
•    Öğrencilerin, kendilerine özgü bir biçimde çalışmalarına, problem çözmelerine, düşünmelerine, sorgulamalarına, bilgiye erişmelerine, işlemelerine ve  harmanlamalarına imkân sağlar. Hem bireysel hem de ekip olarak yapılabilen projeler sayesinde öğrenciler işbirliği içinde sınıf arkadaşlarıyla çalışma imkânı bulurlar.
•    Proje Destekli Eğitim’de “proje” daha fazla öğrenilmeye değer bir konunun çocuklar tarafından derinlemesine incelenmesi anlamına gelir. Proje önerileri öğretmen veya çocuk tarafından rastlantıyla ortaya çıkarılan bir olay ya da problem ile ilgili olabilir. Proje yaklaşımı ile derinlemesine yapılan incelemeler sırasında çocuklar kendi çözümlerini bulurken öğretmen sorunları biçimlendirir, çocukların çözüm ve kaynak bulmalarına yardımcı olarak kolaylaştırıcı rolünü üstlenir. Proje sonunda bir sonuç ürün ortaya koyulur.
•    Proje Destekli Eğitim bir metottan çok, bir yaklaşım tarzıdır. Projeler, küçük çocukların dramatik oyun, el işi ve resim gibi aktiviteler, okul dışındaki yaşamlarıyla bağlantı kurarak zenginleştirir. Soru sorma ve araştırma yapmanın yanı sıra çocuklar, aktivitelerine kendileri karar verir; sorun çözme yeteneklerini  geliştirme fırsatı bulurlar; öğrendiklerini paylaşırlar; projelerde edindikleri bilgileri kullanabilirler.
Projeler aracılığıyla öğrencilerin araştırma yapmalarına ve kendilerini ilgilendiren konuları keşfetmelerine fırsat vermek onları başıboş bırakmak demek değildir.


BÖLÜM SEÇ

Proje Konuları

İncelenecek konular hem çocuklar ilgilendiği için, hem de yaşamlarında anlamlı oldukları için seçilir.

Proje Uygulaması (Alan Çalışması)

Proje çalışmalarının “alan çalışması” olarak adlandırılan ikinci aşamasında, üzerinde durulan konuya yeni bilgiler eklenir.

Proje Tabanlı Öğrenmede Temel Adımlar

Öğrencilerin çeşitli beceriler kazanmalarını destekler (örneğin, yaşamsal beceriler, bilişsel beceriler,  özdenetim becerileri, vb)

Şubelerimiz

Ceviz çocuk anaokulu büyümeye devam ediyor ve her yere şube açıyoruz.

Ceviz Çocuk Çukurambar
0312 220 20 32 - 0 505 070 74 84
Budapeşte caddesi - Çankaya/ Ankara.
Ceviz Çocuk Eryaman
0 533 058 26 38
Susuz mahallesi 2. İnönü caddesi no:37
Ceviz Çocuk Emek
0312 213 13 19
8. Cd - Çankaya / Ankara

BESLENME

Zamanında beslenme eğitimi

YETENEK

Farklı özelliklerini farkediyoruz.

EĞİTİM

Öğrenmelerine yardımcı oluyoruz

UYKU

Uyku alışkanlığı kazandırıyoruz.

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

En İyi Eğitim

Ceviz Çocuk Anaokulu olarak çocuğunuz ile ilgili gelişimleri ve gözlemlerimizi sizler ile paylaşmaktan gurur duyarız. Çocuklarınızda iyi bir algı için onları küçük yaşlarda yetenekleri ve bazı toplum kurallarına alıştırmak, onları daha iyi bir birey yapmak için varız.