Çalışma Saatleri : Hafta İçi 07:30- 18:30 — Ankara / Çankaya

Proje Konuları

İncelenecek konular hem çocuklar ilgilendiği için, hem de yaşamlarında anlamlı oldukları için seçilir. Çocuklar, öğretmen yardımıyla kendi planlarını oluşturduktan sonra çoğunlukla bir gezi düzenlenir ve/veya uzmanlarla röportaj yapılır. Öğrenciler edindikleri bilgileri pekiştirmek için okulda yapılar inşa ederler. Öğrendiklerinin belgelendirilmesi ve sergilenmesi amacıyla resimler ve videolar çekilerek proje kitapları oluşturulur. Öğrenciler duvar resimleri, posterler, resim ve el-işi faaliyetleri yapar; grafikler ve çizelgeler oluştururlar.
Proje çalışmalarının üç aşaması olduğu düşünülebilir:
Planlama ve Başlama
“Planlama ve başlama” olarak adlandırılan projenin birinci aşamasında, çocuklar ve öğretmen, araştırılacak konunun seçilmesi ve sadeleştirilmesinde kendilerine belli bir süre verirler. Konu, öğretmen ya da çocuk tarafından önerilebilir. Konu seçiminden sonra öğretmenler, çocuklarla birlikte bir kavram haritası çıkarırlar. Projenin bu ilk aşaması süresince çocuklar aynı zamanda konu ile ilgili geçmiş yaşantılarını irdelerler.

BESLENME

Zamanında beslenme eğitimi

YETENEK

Farklı özelliklerini farkediyoruz.

EĞİTİM

Öğrenmelerine yardımcı oluyoruz

UYKU

Uyku alışkanlığı kazandırıyoruz.

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

En İyi Eğitim

Ceviz Çocuk Anaokulu olarak çocuğunuz ile ilgili gelişimleri ve gözlemlerimizi sizler ile paylaşmaktan gurur duyarız. Çocuklarınızda iyi bir algı için onları küçük yaşlarda yetenekleri ve bazı toplum kurallarına alıştırmak, onları daha iyi bir birey yapmak için varız.